HAKKIMIZDA

Firmamızın temelleri 1970 yılında Mehmet ÜREK ve Burhan YAĞLICA ortaklığı ile atılmıştır. O yıllarda fason olarak mendil, çarşaf ve gömleklik kumaşlar üretilmiş olup, konfeksiyona geçilmediği için kumaş olarak piyasaya sürülmüştür. 1980'li yılların başında mendil konfeksiyonuna geçilip, mendiller paket halinde toptancıların hizmetine sunulmuştur.

Ticari hayatta devamlılık ve kalıcı olabilmek için kurumsallaşmanın şart olduğunu bilen firmamız. bunun için ilk adım olan şirketleşmeyi Şubat 1994 yılında gerçekleştirerek Gözde Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti 'in kurmuştur. 2000 yılından bu yana da Mehmet ÜREK ve Burhan YAĞLICA emekliye ayrılarak tüm faaliyetlerini Gözde Tekstil San ve Tic. Ltd. Şti. çatısı altında evlatlarına devretmişlerdir.

Şirketimiz Denizli merkezde bulunan ofis ve deposu, Kızılcabölük Küçük Sanayi Sitesinde 1150 m² kapalı alana sahip fabrika binası ile faaliyetine devam ederken, 1 Ocak 2008 de İstanbul Mercan'da bulunan Salih Zeki KAHRAMAN 'a ait işyerini devralmak suretiyle İstanbul şubesini müşterilerinin hizmetine sunmuştur. İstanbul'daki hizmet ağımızı ve hizmet kalitemizi arttırmak için 1 Mayıs 2013' te İstoç'taki şubemizi açarak İstanbul'daki şube sayımızı ikiye çıkardık.

2015 yılı itibariyle firmamız kendi bünyesindeki dokuma tezgahları ve fason verdiği işlerle birlikte toplamda 3.000.000 m² / yıl kumaş üretim kapasitesine ulaşmıştır. Bu arada ürün çeşitlendirmesine giderek mendilin yanında sofrabezi, kurulama bezi, peştemal, peştemal bornoz ve natural kumaşlarda üretilmektedir.

Sektörde geçirdiğimiz 45 yılda kalite ve güvenden asla taviz verilmemiştir. Bu da şirketimizin sağlam adımlarla büyüyüp gelişmesinde en büyük etken olmuştur. Büyüklerimizden aldığımız bu ticari terbiyeden asla sapmadan yolumuza devam ederek, Türk Ekonomisine katkıda bulunmak temel prensibimiz olmaya devam edecektir.

Bu 45 yıl zarfında gerek üretimde emeği geçen, gerek ticari alışverişte bulunduğumuz tüm müşterilerimize teşekkürü borç bilir, hayırlı işler dileriz.

Gözde Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti.

yükleniyor..